Strona główna Zastosowanie gazu płynnego

Zastosowanie gazu płynnego

Zastosowanie gazu płynnego w biznesie

Gaz płynny znajduje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, gdzie jest wręcz niezastąpiony ze względu na swoje właściwości. Wysoka wydajność energetyczna, możliwość uzyskania kontrolowanych wysokich temperatur, stabilny płomień oraz możliwość przechowywania i transportu sprawiają, że wiele zakładów produkcyjnych stosuje gaz płynny do ogrzewania hal przemysłowych oraz w różnego rodzaju procesach technologicznych.

Do niewątpliwych zalet gazu płynnego należą: uzyskanie wyższego stopnia sprawności maszyn i urządzeń zasilanych gazem płynnym, optymalne wykorzystanie paliwa, wygoda w użytkowaniu dzięki redukcji do minimum obsługi oraz konserwacji maszyn i urządzeń, jak również uzyskanie kontrolowanych wysokich temperatur w procesach technologicznych przy równocześnie marginalnej emisji siarki. Ponadto, z uwagi na fakt, iż gaz płynny jest czystym źródłem energii, a jego stosowanie zmniejsza emisję zanieczyszczeń do środowiska, zakłady produkcyjne ponoszą oszczędności z tytułu niższych opłat na rzecz ochrony środowiska.

Zalety gazu płynnego sprawiły, iż znalazł on wszechstronne zastosowanie m.in. w budynkach użyteczności publicznej (szkoły, kościoły, baseny), hotelach i restauracjach, halach produkcyjnych, hutach, cegielniach, masarniach, piekarniach, wylęgarniach oraz obiektach biurowych, etc. Ponadto dzięki łatwemu transportowi stosowany jest w miejscach, gdzie gaz ziemny jest niedostępny lub trudno dostępny, tj. na budowach, w rolnictwie oraz w pojazdach

Oddział Rzeszów:

GreenGas Podkarpacie Sp. z o.o.

ul. Jachowicza 1, Rzeszów

rzeszow@greengas.pl

Telefon: 17 85 440 38, 606 466 363

Szczegóły

© 2018 GreenGas | Wszystkie prawa zastrzeżone

Projekt i realizacja: BigCom