Zastosowanie gazu płynnego w biznesie

Gaz płynny znajduje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, gdzie jest wręcz niezastąpiony ze względu na swoje właściwości. Wysoka wydajność energetyczna, możliwość uzyskania kontrolowanych wysokich temperatur, stabilny płomień oraz możliwość przechowywania i transportu sprawiają, że wiele zakładów produkcyjnych stosuje gaz płynny do ogrzewania hal przemysłowych oraz w różnego rodzaju procesach technologicznych.

Do niewątpliwych zalet gazu płynnego należą: uzyskanie wyższego stopnia sprawności maszyn i urządzeń zasilanych gazem płynnym, optymalne wykorzystanie paliwa, wygoda w użytkowaniu dzięki redukcji do minimum obsługi oraz konserwacji maszyn i urządzeń, jak również uzyskanie kontrolowanych wysokich temperatur w procesach technologicznych przy równocześnie marginalnej emisji siarki. Ponadto, z uwagi na fakt, iż gaz płynny jest czystym źródłem energii, a jego stosowanie zmniejsza emisję zanieczyszczeń do środowiska, zakłady produkcyjne ponoszą oszczędności z tytułu niższych opłat na rzecz ochrony środowiska.

Zalety gazu płynnego sprawiły, iż znalazł on wszechstronne zastosowanie m.in. w budynkach użyteczności publicznej (szkoły, kościoły, baseny), hotelach i restauracjach, halach produkcyjnych, hutach, cegielniach, masarniach, piekarniach, wylęgarniach oraz obiektach biurowych, etc. Ponadto dzięki łatwemu transportowi stosowany jest w miejscach, gdzie gaz ziemny jest niedostępny lub trudno dostępny, tj. na budowach, w rolnictwie oraz w pojazdach.

Zastosowanie gazu płynnego w technologii

Czytaj więcej...

Zastosowanie gazu płynnego do celów grzewczych

Czytaj więcej...

Zastosowanie gazu płynnego w pojazdach

Czytaj więcej...

Kontakt

606 466 363

17 854 91 70

bok@greengas.pl

Sprawdź dojazd
Napisz do nas
więcej >>

Sklep Internetowy - KUP ONLINE

POWERED BY “STUDIO H”. ALL RIGHTS RESERVED

REPRODUCTION OR REDISTRIBUTION WITHOUT PERMISSION IS STRICTLY FORBIDDEN