Zastosowanie gazu płynnego w gospodarstwie domowym

Wybór odpowiedniego nośnika energii w gospodarstwie domowym jest kluczową decyzją, determinującą wydatki na przestrzeni kolejnych lat. Jednak nie tylko czynnik kosztowy wpływa na ów wybór.
Coraz częściej podejmuje się decyzje w oparciu o dostępność danego źródła, poziom bezpieczeństwa nośnika oraz jego oddziaływanie na środowisko naturalne. Dlatego właśnie gaz płynny ze względu na swoje właściwości znajduje bogate zastosowanie w gospodarstwie domowym.


1. LPG używany jest do gotowania na kuchenkach gazowych, w piekarnikach i opiekaczach oraz jako paliwo do grillów gazowych tak cenionych podczas letnich wieczorów. Dzięki czystości spalania nie zanieczyszcza żywności, a ponadto umożliwia utrzymanie stabilnego ognia i odpowiedniej temperatury podczas przygotowywania posiłków.


2. Gaz płynny stosowany jest również do celów grzewczych. Zasila instalacje centralnego ogrzewania, grzejniki konwekcyjne, powietrzne nagrzewnice wentylatorowe, przenośne promienniki ciepła, grzejniki tarasowe, parasole grzewcze czy nawet kominki lub klimatyzacje.
Piece z zasobnikiem, piece dwufunkcyjne, bojlery oraz przepływowe grzejniki wody również mogą być zasilane LPG, który przyspiesza proces podgrzewania wody oraz umożliwia jego kontrolowanie i utrzymanie żądanej temperatury. Dzięki tym właściwościom gaz płynny stosowany jest również do podgrzewania wody w basenie. Takie urządzenia dwufunkcyjne jak kotły grzewcze z pojemnościowym wymiennikiem ciepłej wody czy kotły grzewcze z przepływowym wymiennikiem ciepłej wody umożliwiają równoczesne zastosowanie gazu płynnego do celów grzewczych oraz podgrzewania wody użytkowej.


3. Oprócz wspomnianych zastosowań, gaz płynny może stanowić źródło energii do lamp gazowych oświetlających tereny przydomowe i ogrody.


Bogactwo zastosowań gazu płynnego sprawia, iż jest on coraz bardziej atrakcyjnym nośnikiem energii dla współczesnych gospodarstw domowych, a możliwość przechowywania i transportu w butlach i zbiornikach determinuje jego przewagę nad innymi nośnikami energii.

Kontakt

606 466 363

17 854 91 70

bok@greengas.pl

Sprawdź dojazd
Napisz do nas
więcej >>

Sklep Internetowy - KUP ONLINE

POWERED BY “STUDIO H”. ALL RIGHTS RESERVED

REPRODUCTION OR REDISTRIBUTION WITHOUT PERMISSION IS STRICTLY FORBIDDEN